Horolezecké jednodenné výlety

P1 - Crno i Bijelo jezero - Videž

Odchod zo kempu o 09:00h terenným vozidlom do Zelengory smerom na Vrbnicu.
- Ukážka Crnog a Bijelog jazera a vstup na Videž (1864m). Videž je obrovkská výhliadka so ktorej je vidno veľkú časť Zelengory, Maglić, Volujak, Treskavica, Lelija...
Dráha je stredné náročna. Výškový rozdiel pri vstupe, tako ako aj z kopca dole je okolo 700m, a dĺžka je okolo 10km. Pešia túra trvá 5-6 hodín. Autom v jednom smere to trvá okolo 1.5 hodín. Kemp-Srijemušna luka. Návrat do kempu okolo 18h.

Cena:

30 €

na osobu

P2 - Gornje i Donje Bare

-Odchod zo kempu o 09:00h terenným vozidlom do Zelengory. Pešia túra do Gornjih, potom do Donjih Bara.
- Prechádzka okolo jazera a návšteva výhliadky Borić, zo ktorej sa da vidieť kaňon Sutjesky, Volujak, Maglić, prales Perućica a Vučevo.
Dráha je ľahká. Výškový rozdiel pri vstupe, tako ako aj z kopca dole je okolo 150m, kým je dĺžka dráhy 7 km. Pešia túra trvá okolo 3 hodiny. Autom v jednom smere to trvá okolo 1.5 hodín. Kemp- Donje Bare okolo 50 km.
- Návrat do kempu do 16:00 hodin.

Cena:

30 €

na osobu

P3 - Gornje bare – Uglješin vrh – Donje bare

-Odchod zo kempu o 09:00h terenným vozidlom do Zelengory. Pešia túra do Gornje bare, potom vstup na Uglješin vrh (1859 m). So toho vrchola pokračujeme pešo cez kopce Tovarnice a zas sa spúšťame do Gornje bare a pokračujeme smerom na Donje bare.
- Prechádzka okolo jazera a návšteva výhliadky Borić, zo ktorej sa da vidieť kaňon Sutjesky, Volujak, Maglić, prales Perućica a Vučevo.
- Dráha je stredné náročna. Výškový rozdiel pri vstupe, tako ako aj z kopca dole je okolo 600m, a dĺžka je okolo 11km. Pešia túra trvá 5-6 hodín. Autom v jednom smere to trvá okolo 1.5 hodín. Kemp- Donje Bare okolo 50 km.
- Návrat do kempu do 18:00 hodin.

Cena:

35 €

na osobu

P4 - Ljubišnja

- Odchod zo kempu o 09:00h terenným vozidlom do Konjskog polja, veľkej plošiny pod Ljubišnjou.
- Vstup na Ljubišnju (2238m), tretí najvyšší kopec v BaH, odkiaľ je vidno časť kaňonu Tarym kaňon Drage, Durmitor, Pivsku planinu, Pljevlja... Dráha je stredné náročna. Výškový rozdiel pri vstupe, tako ako aj z kopca dole je okolo 650m, a dĺžka je okolo 6km. Pešia túra trvá 5 hodín. Autom v jednom smere to trvá okolo 2.5 hodín. Kemp- Konjsko polje okolo 70 km.
-Návrat do kempu okolo 19 hodín.

Cena:

35 €

na osobu

P5 - Kotlaničko i Štirinsko jezero

-Odchod zo kempu o 09:00h terenným vozidlom do Zelengory cez Tjentište a Čemerna do horského sedla pod Borovna kopcom. Pešia túra cez kamenité prostredie Zelengory smerom na Kotlanicu. Spúšťanie do jazerá, obchvat a vstup na Veliki Zimomor (1815 m), odkiaľ je vidno Štirinsko jazero. Cesta dole smerom na nekropolu stećkov zo stredoveku nad Štirinom návrat do začiatočného bodu.
Dráha je stredné náročna. Výškový rozdiel pri vstupe, tako ako aj z kopca dole je okolo 450m, a dĺžka je okolo 13km. Pešia túra trvá 5 hodín. Autom v jednom smere to trvá okolo 2.5 hodín. Kemp- Borovno Brdo okolo 80 km.
-Návrat do kempu okolo 20 hodín.

Cena:

35 €

na osobu

P6 - Gradačka stijena – Pješčane piramide

- Odchod zo kempu o 09:00h terenným vozidlom do Foče a potom do mesta Šište, 200 metrov nad mestom, odkiaľ začína vstup na Gradačku stijenu (889 m). Výhľad zahŕňa celé mesto, kaňon Driny a Bistrice, Kmur, Pliješ, časti Zelengory... So Gradačkej skaly pokračujeme smerom na dedinu Daničići a pieskové pyramídy, veľmí zriedkavým prírodnym stavbám,kde nas bude čakať aj odvoz.
- Dráha je ľahká. Výškový rozdiel pri vstupe je okolo 300m a z kopca dole okolo 200m. Dĺžka dráhy je okolo 8,5km. Pešia túra trvá 3-4 hodiny. Autom v jednom smere to trvá okolo 45 minut. Kemp- Šište okolo 25 km.
-Návrat do kempu do obeda.

Cena:

25 €

na osobu

P7 - Kanjon Tare

- Odchod zo kempu o 09:00h terenným vozidlom do Meštrevca, dediny na okraji kaňona Tary. Pešia túra nad kaňonom odkiaľ je vidno rieku Taru so výšky cca 1000m a hory Durmitor, Pivsku horu a v diaľke aj Maglić, Volujak a Bioč. Dráha je ľahká. Výškový rozdiel je zanedbateľný. Dĺžka dráhy je okolo 8 km. Pešia túra trvá 3-4 hodiny. Autom v jednom smere to trvá okolo 2 hodiny. Kemp- Meštrevac okolo 65 km.
-Návrat do kempu okolo 18h.

Cena:

30 €

na osobu

P8 - Ravna stijena - Vučevo

Odchod zo kempu o 09:00h terenným vozidlom smerom na Tjentište a Vučevo. Pešia túra cez travnatú plošinu Vučevo a jednou časťou smerom na Ravnu stijenu (1512m). So tejto skaly sa otvára krásna výhliadka na kaňony Tary, Pivy a Driny a najvyššie horske časti v tejto celéj oblasti.
Dráha je ľahká. Výškový rozdiel je zanedbateľný. Dĺžka dráhy je okolo 8 km. Pešia túra trvá 3 hodiny. Autom v jednom smere to trvá okolo 2 hodiny. Kemp- Vučevo okolo 65 km.
-Návrat do kempu okolo 18h.

Cena:

30 €

na osobu

P9 - Jagodino jezero - Lebršnik

- Odchod zo kempu o 09:00h terenným vozidlom smerom na Tjentište a Čemerno do Papinho dola, pod Lebršnikom a Kukom.
- Prechádzka okolo Jagodinského jazera a vstup na Lebršnik (Košara 1838m). Fantastický pohľad na Kuk, Volujak a Zelengoru nám robi spoločnosť cely čas. Medzi Lebršnikom a Kukom vyvierá Sutjeska. Cesta dole zo Lebršnika smerom na začiatočný bod, ale inou dráhou.
Dráha je stredné ťažká. Výškový rozdiel pri vstupe je okolo 450m a z kopca dole okolo tak tiež. Dĺžka dráhy je okolo 6 km. Pešia túra trvá 4 hodiny. Autom v jednom smere to trvá okolo 2 hodiny. Kemp- Papin dol okolo 70 km.
-Návrat do kempu okolo 18h.

Cena:

30 €

na osobu

P10 - Zelengora - Bregoč, Borilovačko i Orlovačko jezero

-Odchod zo kempu o 08:00h terenným vozidlom do Zelengory smerom na Čemerno. Príchod na sedlo pod Borovna kopec odkiaľ začína pešia túra a vstup na Bregoč (2014m). Bregoč, najvyšší kopec Zelengory, je výnimočnou výhľadkou na najrozsiahlejšiu a možno aj najkrajšiu horu na Balkane, alebo aj širšie. Cesta dole zo Bregoča vedie cez Orlovačké jazero, jedné zo najlepších a Borilovačkog, jedinného umelého jazera na Zelengore až do bodu odkiaľ sa začalo.
Dráha je stredné ťažká. . Výškový rozdiel pri vstupe je okolo 650m a z kopca dole okolo tak tiež. Dĺžka dráhy je okolo 11km. Pešia túra trvá 5-6 hodín. Autom v jednom smere to trvá okolo 2,5 hodiny. Kemp- Borovno okolo 85 km.
-Návrat do kempu okolo 20h.

Cena:

30 €

na osobu

P11 - Trnovačko jezero

-Odchod zo kempu o 08:00h terenným vozidlom do Prijevora (1668m),plošiny pod Maglićom. Cestou návšteva výhliadke v pralese odkiaľ je vidno vodopád Skakavac.
- So Prijevoru sa potom pôjde pešo do Trnovačkého jazerá. Jazero sa nachádza na výške 1517m nad morem medzi Maglićom a Volujkom v nádhernom horskom prostredí a je úplna pravda, že je najkrajšie jazero v tejto oblasti. Je možné kúpať sa v jazere.
Dráha je stredné ťažká. Výškový rozdiel pri vstupe je okolo 500m a z kopca dole okolo tak tiež. Dĺžka dráhy je okolo 11km. Pešia túra trvá okolo 4 hodiny. Autom v jednom smere to trvá okolo 2 hodiny. Kemp- Prijevor okolo 55 km.
-Návrat do kempu okolo 19h.

Cena:

30 €

na osobu

P12 - Maglić - Trnovačko jezero

- Odchod zo kempu o 06:00h terenným vozidlom cez Tjentište do Lokve- Dernečišta (1640m). Cestou návšteva výhliadke v pralese odkiaľ je vidno vodopád Skakavac.
- Potom pešia túra do strmých skál na severnej strane Maglića a vstup na 2386m, najvyššý kopec v BiH. Neexistujú slova ktoré môžu opísať ten výhľad, je vidno absolútne všetko v dobrom počasí.
- Potom cesta dole smerom na Trnovačké jazero a za ním Prijevor, alebo cez Suški potok. Dráha je mestami príliš tažká, ale je zabezpečená lánami. Odporúča sa len skúsenejším a pripraveným horolezcom.
- Výškový rozdiel pri vstupe je okolo 1100m a z kopca dole okolo tak tiež. Dĺžka dráhy je okolo 15km. Pešia túra trvá okolo 9 hodiny. Autom v jednom smere to trvá okolo 2 hodiny. Kemp- Prijevor okolo 55 km.
-Návrat do kempu okolo 19h.

Cena:

35 €

na osobu

P13 - Trnovačko jezero - Volujak

- Odchod zo kempu o 06:00h terenným vozidlom do Prijevora (1668m), plošiny pod Maglićom. Cestou návšteva výhliadke v pralese odkiaľ je vidno vodopád Skakavac.
- Potom pešia túra smerom na Trnovačké jazero a vstup na najvyššý kopec Volujka- Vlasulja (2336m), druhý najvyšší kopec v BaH.
- Návrat do jazerá cez Rudinski kom a Studenac, cesta dole do Trnovačkého jazera a späť do Prijevoru. Dráha je tažká a odporúča sa len skúsenejším a prípraveným horolezcom. Výškový rozdiel pri vstupe je okolo 1050m a z kopca dole okolo tak tiež. Dĺžka dráhy je okolo 21km. Pešia túra trvá okolo 10 hodín. Autom v jednom smere to trvá okolo 2 hodiny. Kemp- Prijevor okolo 55 km.
-Návrat do kempu okolo 19h.

Cena:

30 €

na osobu

P14 - Prašuma Perućica

- Odchod zo kempu o 09:00h terenným vozidlom do Dragoš sedla.
- Návšteva výhliadke v pralese odkiaľ je vidno vodopád Skakavac.
-Potom pokračujeme cez prales smerom na Tunjemir a spúštanie do Suhej kde nás čaká odvoz.
Dráha nie je ťažká. Výškový rozdiel pri vstupe je okolo 250m a z kopca dole okolo 850m. Dĺžka dráhy je okolo 7km. Pešia túra trvá okolo 4 hodiny. Autom v jednom smere to trvá okolo 1.5 hodiny. Kemp- Dragoš sedlo 48 km.
-Návrat do kempu okolo 17h.

Cena:

35 €

na osobu

P15 - Pliješ – Kamp Tri Vodenice

-Odchod zo kempu o 09:00h terenným vozidlom cez Foču a Bakić do Kremenika. Vstup na Pliješ (1717m). Zo jeho vrchola sa spúšťame dole cez osady Krčmići a Pejkovići kým sa nevrátime do nášho kempu. Dráha je ľahká. Výškový rozdiel pri vstupe je okolo 240m a z kopca dole okolo 1300m. Dĺžka dráhy je okolo 11km. Pešia túra trvá okolo 5 hodín. Autom v jednom smere to trvá okolo 1.5 hodiny. Kemp- Kremenik 47 km.
-Návrat do kempu okolo 17h.

Cena:

30 €

na osobu

Poznámky pre všetky turistické výlety:

- Zavedený rozvrh v ponúkach a ponúknutý program sú zmeniteľný a su len zhruba opisný, záležiac od vašých potréb a požiadaviek.
- Objednávka sa dá predĺžiť alebo kombinovať so inou objednávkou.
- Ponúknutá objednávka platí a je funkčná počas celého týždňa, nie len cez vikend.
- Pre túto objednávku minimálne 8 ľudia sú potrební.

Objednávka zahŕňa:

- Privítací nápoj.
- Lunch balík
- Poistenie.
- Poplatky
- Parking.
- WiFi v celom kempe.

Objednávka nezahŕňa:

-Služby profesionalného fotografa počas raftovania 1 fotka- 1EUR
-Všetky ostatné služby so ktorými objednávka nepočíta.

Nezabudnite:

- Pás alebo občiansky preukaz (záleží na tom, zo ktorej krajiny pochádzate)
- Zelený kartón (ak cestujete svojím autom)
- Plávky
Teplá mikina alebo bunda (noci vedľa rieky sú svieže)
- Foťák (aby sa vám podarilo odrhnuť toto dobrodružstvo od zabudnutia)
A....samozrejme...Dobrú náladu!

Máte záujem o jednu z turistických výletov? Kontaktujte nás.

Vyplňte formulár a po kontrole dostupnosti ubytovania pre dané termíny vám odpovieme do 24 hodín.


[caldera_form id="CF5a9fdc0bf3875"]